RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Pyetjet rrjedhin në Viber edhe në pjesën e dytë të Testit të Arritshmërisë

pyetjet-rrjedhin-ne-viber-edhe-ne-pjesen-e-dyte-te-testit-te-arritshmerise

Sot po mbahet pjesa e dytë e Testit të Arritshmërisë në Kosovë për nxënësit që i kanë përfunduar klasat e nënta.

Edhe këtë javë, sikurse javën e kaluar, në internet janë publikuar pyetjet e testit, si dhe janë krijuar grupe mes nxënësve me qëllim për të kopjuar.

KOHA ka siguruar pamje të grupeve ku po publikohen pyetjet dhe përgjigjet e testit të nxënësve.

Kopjime ka pasur edhe në Testin e Maturës, që u mbajt javë më parë nga 21 mijë maturantë.

Related posts

Virusi vdekjeprurës pushton Afrikën, OBSH ngre alarmin: Rreziku i “Marburg” është shumë i madh! – VIDEO

rezart morina

Macron: Armët e dërguara Ukrainës nuk e dobësojnë mbrojtjen franceze

admin

Von der Leyen: Ukraina po lufton për idealet e Europës, pushtuesi ka dështuar

admin