RTV AHIRETI
Lajme

Qeveria iraniane i kërkoi ndihmë për gjetjen e helikopterit të rrëzuar ku humbi jetën Presidenti Raisi, SHBA zbulon pse nuk iu përgjigj pozitivisht kërkesës

qeveria-iraniane-i-kerkoi-ndihme-per-gjetjen-e-helikopterit-te-rrezuar-ku-humbi-jeten-presidenti-raisi,-shba-zbulon-pse-nuk-iu-pergjigj-pozitivisht-kerkeses

Shtetet e Bashkuara kanë deklaruar të hënën se nuk kishin qenë në gjendje, kryesisht për arsye logjistike, t’i përgjigjeshin kërkesës iraniane për ndihmë pas rrëzimit të helikopterit të dielën (19 Maj) ku humbi jetën presidenti Ebrahim Raisi, ndërsa Uashingtoni i shprehu ngushëllimet e tij. Kërkesa e rrallë nga Irani, që i konsideron Shtetet e Bashkuara

Related posts

“Lufta e Gazës, gjenocidi i parë që po transmetohet drejtpërdrejt”

admin6

Liderët botërorë urojnë presidentin Erdoğan për zgjedhjet

rezart morina

Prishtina së shpejti pajiset me autobusë të rinj dhe elektrikë

admin