RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Rama: Kam informata se pas mesnatës, çdo e dyta ose e treta veturë në Prishtinë është e armatosur

rama:-kam-informata-se-pas-mesnates,-cdo-e-dyta-ose-e-treta-veture-ne-prishtine-eshte-e-armatosur

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, tha se ka marrë informata nga drejtori i Policisë se pas mesnatës në kryeqytet çdo e dyta ose e treta veturë është e armatosur.

Kjo sipas tij është alarmante, prandaj edhe ka kërkuar koordinim ndërmjet institucioneve.

Rama tregoi për hapat që ai ndërmori pas vrasjes në lokalin “Bon Vivant” në qendër të qytetit të premten.

Këto komente ai i bëri pas takimit me Avokatin e Popullit, Naim Qelaj.

“Kam informata, të cilat i mora prej drejtorit të Policisë, ku pas orës 12 të natës, çdo e dyta ose e treta veturë që sillet në Prishtinë është e armatosur, domethënë ka ose armë zjarri ose thikë. Është alarmante, pse këta njerëz mbajnë armë, për çka, çka dojnë me bo ata, me çka po merren”, tha Rama.

“Kemi mbërri që të takohemi menjëherë të shtunën me drejtorin e Policisë, kemi një bashkëpunim të mirëfilltë, kemi pasur dhe vazhdojmë ta kemi një bashkëpunim shumë të mirë, kam marrë informata nga ta se çka po ndodhë në aspektin e sigurisë”.

“Kemi raste sikur kjo që ka ndodhë, ku një person që ka përmbi 50 padi, sillet i lirë edhe me armë, dhe ka qasje të lirë kudo që do, përkundër faktit që ai para 4 muajsh kishte bërë një problem tjetër po të njëjtin vend”, ka thënë Rama në këtë takim.

Related posts

Palestinë: Ja një vështrim i disa zhvillimeve më të fundit gjatë natës

rezart morina

Osmani flet për raportet me Kurtin: Nuk ka luftë politike, dallimet janë të tejkalueshme

admin

Rritet numri i përdoruesve të drogës në Kosovë, përfshihen edhe të miturit

rezart morina