RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShqipëri

Rama me mesazh urimi për 15 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

rama-me-mesazh-urimi-per-15-vjetorin-e-pavaresise-se-kosoves

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama ka uruar qytetarët për nder të 15 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Rama përmes një statusi në rrjetin social në Facebook ka shkruar “Gëzuar Pavarësia”.

Rama urimit të tij ia ka bashkangjitur dhe një foto në të cilën shihet një vajzë me flamurin e Kosovës duke e valëvitur në qiell.

Ndryshe, sot bëhen 15 vjet që kur Kosova u shpall shtet i pavarur. Shpallja e Pavarësisë së Kosovës është bërë më 17 shkurt të vitit 2008 në ora 15:39 në Kuvendin e Republikës së Kosovës në Prishtinë.

Related posts

Shefi i ri i të drejtave të OKB-së zotohet të angazhohet rreth gjendjes në Xinjiang

admin

33 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Kaçanikut

rezart morina

Paga mesatare bruto në sektorin publik do të jetë rreth 700 euro

admin