RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Raportohet për ushtarë të KFOR-it të lënduar në Zveçan

raportohet-per-ushtare-te-kfor-it-te-lenduar-ne-zvecan

Raportohet se disa nga ushtarët e KFOR-it janë lënduar gjatë përballjeve me protestuesit në Zveçan.

Kjo ndodhi pasi KFOR-i u dha një ultimatum për t’u tërhequr, por që të njëjtit nuk e bënë një gjë të tillë.

Më pas ka filluar përplasja në mes tyre.

Related posts

Moment kyç për Ukrainën, gati 61 miliardë dollarë ndihmë prej SHBA-së

admin6

SHBA ‘pushtohet’ nga moti i ftohtë, stuhitë e borës dhe shiut mbulojnë rrugët në disa shtete

admin

Osmani: Pres që deri në vitin 2030 Kosova të jetë pjesë e BE-së, Vuçiqi me Asociacion kërkon territor e jo të drejta të pakicave

RTI