RTV AHIRETI
kieKosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Reagime pas vendimit për t’i hapur rrugën Kosovës drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës

reagime-pas-vendimit-per-t’i-hapur-rrugen-kosoves-drejt-anetaresimit-ne-keshillin-e-evropes

Autoritetet në Kosovë mirëpritën vendimin e një dite më parë të Komisionit për politikë dhe demokraci të Këshillit të Evropës për t’i hapur rrugën e anëtarësimit të Kosovës në këtë këshill, ndërsa po kritikohet ashpër nga autoritetet në Serbi. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e cilësoi vendimin një arritje shumë të madhe për vendin. “Tash […]

Related posts

Osmani: Marrëveshja me SHBA-në, dëshmi e mbështetjes së Qeverisë dhe popullit amerikan ndaj Kosovës

admin

BE ka trajnuar 24 000 ushtarë ukrainas

rezart morina

25 vjet nga tërheqja e forcave kriminale ushtarake e paramilitare serbe nga Kosova

rezart morina