RTV AHIRETI
Kuzhinë

Receta për iftar: Qofte me salcë në furrë

receta-per-iftar:-qofte-me-salce-ne-furre

Përbërësit:

▪ 12 qofte (pasha qofte)

▪ 400 ml salcë domatesh

▪ 2 thelpinj hudhër

▪ vaj ulliri

▪ 1 lugë çaji sheqer kaf

▪ 100 ml ujë

▪ kripë

▪ rigon

Përgatitja:

Në një tavë të thellë shtoni vaj ulliri dhe salcë domatesh.

Më pas hidhni 2 hudhra të grira, sheqer për të hequr aciditetin e salcës, kripë dhe rigon.

Shtoni ujin dhe më pas pasha qoftet.

Vendosini të piqen për 25 minuta në 200 gradë.

The post Receta për iftar: Qofte me salcë në furrë appeared first on Lajmi.net.

Related posts

Jamie Oliver zbulon se si vaji nuk spërkat kurrë nga tigani juaj

admin6

Kështu përgatitet mishi i pulës në mënyrën turke – drekë e lehtë e cila nuk harrohet!

admin

Pite me fasule: Një specialitet i pazakontë, shija e të cilit do t’ju kënaqë

admin6