RTV AHIRETI
KosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditregjistrimTë Gjitha

Regjistrimi i popullsisë në Kosovë, disa regjistrues për zonën e veriut janë tërhequr

regjistrimi-i-popullsise-ne-kosove,-disa-regjistrues-per-zonen-e-veriut-jane-terhequr

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK) Avni Kastrati, ka thënë të hënën se të gjitha komunitetet në Kosovë janë duke marrë pjesë në procesin e regjistrimit të popullsisë, ndonëse janë shfaqur disa probleme në pjesën veriore. Procesi ka nisur më 5 prill dhe do të zgjasë deri më 17 […]

Related posts

Vdes shoferi që u aksidentua në fshatin Pogragjë të Gjilanit

admin

Morawiecki: Nëse Kievi bie, Varshava objektivi i ardhshëm i Moskës

admin

Borrell: Zbatimi i shpejtë dhe i plotë i marrëveshjes rruga e vetme drejt normalizimit Kosovë – Serbi

rezart morina