RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Rezolutë për vëllezërit Bytyqi sërish në Kongresin amerikan

rezolute-per-vellezerit-bytyqi-serish-ne-kongresin-amerikan

Një rezolutë e cila kërkon që përgjegjësit për vrasjen e tre vëllezërve Bytyçi të dalin para drejtësisë sërish është para Kongresit amerikan. Rezoluta e tillë që kërkon vënien para drejtësisë të personave që janë përgjegjës për vrasjen e Yll, Agron dhe Mehmet Bytyçi në korrik të vitit 1999 në Serbi ka kaluar lehtësisht vitet e kaluara.

“Rezoluta e vëllezërve Bytyqi rifutet në kongresin amerikan! Rezoluta ka kaluar lehtësisht në vitet e mëparshme. Faleminderit kongresmenit Nick LaLota për prioritizimin e drejtësisë për familjen Bytyqi”, thuhet në postimin në Twitter.

Related posts

Vuçiq e thotë zyrtarisht se prapa personave të maskuar në veri të Mitrovicës ka qenë Millan Radojçiqi

rezart morina

OKB: 34 milionë afganë jetojnë në varfëri nën sundimin e talebanëve

rezart morina

Emërohet përbërja e re e Qeverisë së Federatës boshnjake-kroate

admin