RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rritet numri i të vdekurve në Gaza

rritet-numri-i-te-vdekurve-ne-gaza

Numri i njerëzve të vrarë në luftën izraelite në Rripin e Gazës tani është 32,142, tha Ministria e Shëndetësisë në një deklaratë.

Të paktën 74,412 njerëz janë plagosur që nga 7 tetori. Shifrat e fundit përfshijnë 72 njerëz që vdiqën dhe 114 të plagosur gjatë 24 orëve të fundit.

Related posts

Turqia: Azerbajxhani u detyrua të ndërmarrë masat e nevojshme në territorin e tij sovran

rezart morina

Një delegacion pritet të shkojë në Uashington, DW: SHBA-Izrael planifikojnë bisedime për ofensivën në Rafah

admin

Kurti-Ramës: Draftin për Asocaicionin propozoja Vuçiqit për shqiptarët e Luginës

rezart morina