RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rusi – Erdogan i propozon Putinit një takim me Zelenskyn në Turqi

rusi-–-erdogan-i-propozon-putinit-nje-takim-me-zelenskyn-ne-turqi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha se i kishte ofruar presidentit rus, Vladimir Putin të zhvillonte një takim me homologun e tij ukrainas, Volodymyr Zelensky në Turqi.

Lajmi vjen nga media e pavarur bjelloruse, Nexta.

Dje Erdogan u takua me Putinin në Soçi të Rusisë për të forcuar bashkëpunimin ekonomik dhe energjetik mes dy vendeve.

Ky ishte takimi i dytë mes dy presidentëve që nga fillimi i luftës, në korrik ata u takuan në Teheran. /atsh

Related posts

Lufta në Ukrainë- Ushtria gjermane përgatitet për mbrojtjen e atdheut

admin

Konjufca takon liderë botërorë, diskuton për avancim të raporteve ndërshtetërore

rezart morina

Gjermania mund të përballet me mungesë gazi në janar dhe shkurt

admin