RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rusi: Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së thirrje palëve të shmangin tensionet e mëtejshme

rusi:-sekretari-i-pergjithshem-i-okb-se-thirrje-paleve-te-shmangin-tensionet-e-metejshme

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres u bëri thirrje të gjitha palëve të përfshira në tensioneve në Rusi “të veprojnë me përgjegjësi dhe me synimin për të shmangur tensionet e mëtejshme”.

Përmes një deklarate të lëshuar në përgjigje të zhvillimeve të fundit në Rusi, Guterres u bën thirrje palëve që të veprojnë me përgjegjësi dhe me synimin për të shmangur tensionet.

“Sekretari i Përgjithshëm ka ndjekur me shqetësim zhvillimet në Federatën Ruse. Ai është në dijeni të raporteve të fundit në lidhje me hapat për të ulur tensionet. Ai u bën thirrje të gjithë të interesuarve që të vazhdojnë të veprojnë me përgjegjësi dhe me synimin për të shmangur tensionet e mëtejshme”, thuhet në deklaratë. /tch

Related posts

Numri i të vdekurve: 900 izraelitë, 849 palestinezë

rezart morina

Kupa e Botës 2022 e njollosur nga komente raciste

admin

Detaje për pacientin që u hodh nga dritarja e QKUK-së, flet drejtori i Kirurgjisë Torakale

admin