RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Stoltenberg mbërrin për vizitë në Ukrainë

sekretari-i-pergjithshem-i-nato-s,-stoltenberg-mberrin-per-vizite-ne-ukraine

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg mbërriti sot për vizitë në Kiev të Ukrainës, transmeton Anadolu.

Imazhet e postuara në mediat sociale tregojnë Stoltenbergun duke bërë homazhe për ushtarët e rënë ukrainas në sheshin “Mihael” në qendër të Kievit.

Vizita e kreut të NATO-s është e para në atë vend që nga fillimi i luftës ruso-ukrainase në shkurt të vitit të kaluar.

Related posts

Gazeta greke i shton logos së saj flamurin palestinez

wpuser

Ndarja e 100 eurove për sektorin privat – dalin pagesat edhe për mbi 14 mijë punëtorët e tjerë

admin

Zbulohet pjesa e zhdukur prej kohësh e Biblës

admin