RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Serbët në veri sot do të protestojnë kundër Vuçiqit dhe Listës Serbe

serbet-ne-veri-sot-do-te-protestojne-kunder-vuciqit-dhe-listes-serbe

Mediat serbe kanë bërë të ditur se sot pritet të mbahet një protestë, në veri të Mitrovicës, kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe partisë Lista Serbe.

Protesta do të fillojë nga ora 12:00, në sheshin kryesor të Mitrovicës së Veriut.

I njëjti organizim ishte paralajmëruar se do të mbahej të hënën. Por, organizatorët deklaruan se qytetarët ishin ata që kërkuan që protestën ta mbajnë të dielën, pasi të hënën janë në punë.

Related posts

Moti i ftohtë në Afganistan vret 124 persona

admin

Tërnava: Të lutemi për paqen e harmoninë në Kosovë dhe gjithë botën

admin

Qeveria çeke miratoi blerjen e 24 avionëve luftarakë amerikanë F-35

rezart morina