RTV AHIRETI
gjenocidKosovaLajmeLajmet e funditsrebrenicaTë Gjitha

Serbia është duke lobuar kundër, OKB me projektrezolutë për gjenocidin në Srebrenicë

serbia-eshte-duke-lobuar-kunder,-okb-me-projektrezolute-per-gjenocidin-ne-srebrenice

Disa vende po punojnë në një projektrezolutë për të shpallur 11 korrikun Ditë Ndërkombëtare të Reflektimit dhe Kujtimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë, sipas një dokumenti që ka parë Zëri i Amerikës. Ruanda dhe Gjermania po udhëheqin këtë përpjekje, por sipas informacioneve që ka siguruar Zëri i Amerikës, pjesë e kësaj nisme janë […]

Related posts

Kapacitet e rajonit për “stinën” e zjarreve

admin

Uashingtoni i bën thirrje Koresë së Veriut të anulojë lëshimin e satelitit

rezart morina

Irani: Prania e të huajve në rajon ka ndikim destabilizues të sigurisë

admin