RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shefi i OBSH-së bën thirrje për hyrje të ndihmave në Gaza ndërsa uria përhapet

shefi-i-obsh-se-ben-thirrje-per-hyrje-te-ndihmave-ne-gaza-ndersa-uria-perhapet

Tedros Adhanom Ghebreyesus ka bërë thirrje për më shumë ndihma për të hyrë në Gaza, mes raporteve për fëmijë që vdesin nga kequshqyerja në enklavën e rrethuar.

“Fëmijët që i mbijetuan bombardimeve, por mund të mos i mbijetojnë zisë së bukës,” tha shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë në X. “Lejoni më shumë ndihmë për Gazën. Armëpushim.”

Ministria e Shëndetësisë në Gaza tha më herët se së paku 18 persona janë konfirmuar se kanë vdekur nga uria.

Related posts

“U takuam në turneun e golfit, më pas në një suitë!”- Ylli i filmave për të rritur dëshmon në gjyqin ndaj Trump: Më zgjodhi mua se isha më e…

admin

Kurti për ndalimin e “Mirdita, dobar dan”: Serbia dje iu dha fjalën grupeve të huliganëve

admin

Indi, partia opozitare Kongresi Kombëtar Indian fiton zgjedhjet kryesore provinciale

admin