RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shefi i OBSH-së thotë se është nisur për në Siri

shefi-i-obsh-se-thote-se-eshte-nisur-per-ne-siri

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, thotë se po shkon në Siri.

“Rrugës për në Siri, ku OBSH po mbështet kujdesin thelbësor shëndetësor në zonat e prekura nga tërmeti i fundit, duke u mbështetur në punën tonë të gjatë në të gjithë vendin”, shkroi shefi i OBSH-së në Twitter. /mesazhi

Related posts

Konjufca takon shefin e OSBE-së në Kosovë, i premton reformim të sistemit zgjedhor

admin

Ministri rus: Perëndimi ka vendosur rreth 360 mijë ushtarë pranë kufirit midis Rusisë dhe Bjellorusisë

rezart morina

Kremlini: Mbështesim Serbinë në çështjen e Kosovës

admin