RTV AHIRETI
KosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjithaverizgjedhje

Shkarkimi i kryetarëve shqiptarë/ Sot votohet në katër komunat në veri, befason pjesëmarrja

shkarkimi-i-kryetareve-shqiptare/-sot-votohet-ne-kater-komunat-ne-veri,-befason-pjesemarrja

Qytetarët në 4 komuna në veri të Kosovës do t’i drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e rinj. Procesi mbahet mes thirrjeve nga Lista Serbe për bojkotimin e votimeve në komunat e banuara me shumicë serbe, ku drejtues ishin 4 shqiptarë. Qendrat e votimit u hapën në orën 07:00 dhe do të mbyllen […]

Related posts

BE e shqetësuar se Rusia mund të përdorë emigrantët si armë: Po planifikon migrim të organizuar

admin

Shkrimtari Salman Rushdie sulmohet në New York – VIDEO

admin

Aksident mes një kamioni dhe dy veturave në Komoran – lëndohen dy persona

rezart morina