RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shkon në 10 numri i të vdekurve nga përmbytjet në Indi

shkon-ne-10-numri-i-te-vdekurve-nga-permbytjet-ne-indi

Numri i të vdekurve nga përmbytjet në shtetin verilindor të Indisë, Assam, është rritur në 10, theksuan zyrtarët sot në mëngjes, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas një deklarate të lëshuar nga autoriteti shtetëror i menaxhimit të fatkeqësive të Assam-it, viktimat u raportuan nga shtatë rrethe të shtetit në 24 orët e fundit.

Shtatë persona janë raportuar të zhdukur, theksoi autoriteti.

Shteti është përballur me përmbytje për më shumë se një javë tani dhe më shumë se katër milionë njerëz janë prekur deri më tani.

Që nga prilli, vdekjet nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në Assam kanë arritur në 81.

Related posts

Fëmijët e dëshmorëve protestojnë sot kundër deklaratave të Kurtit për Ivanoviqin

admin

Serwer: SHBA-ja ka braktisur neutralitetin, dënon Kosovën dhe jo Serbinë

rezart morina

Europol: Organizata terroriste PKK vazhdon aktivitetet e mbledhjes së fondeve në Evropë

admin