RTV AHIRETI
Lajme

Shkon në mbi 300 numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirin

shkon-ne-mbi-300-numri-i-te-vdekurve-nga-termeti-qe-goditi-turqine-dhe-sirin

Mbi 300 persona e kanë humbur jetën si pasojë e një tërmeti të fuqishëm që ka goditur Turqinë dhe Sirinë.

Tërmet prej 7.8 ballësh tronditi Turqinë juglindore në orët e para të së hënës.

Sipas CNN, vetëm në shtetin turk janë shënuar deri më tani 76 viktima dhe mbi 440 të plagosur, derisa në Siri janë kanë vdekur mbi 237 persona derisa janë 637 të plagosur, përcjell Klankosova.tv.

Po ashtu raportohet se shumë persona kanë mbetur ndër rrënoja.

Epiqendra e tërmet ka qenë në Gaziantep, përcjell Klankosova.tv/Klankosova.tv

Related posts

Rumania kritikon Austrinë për veto “të pajustifikuar” të Shengenit

admin

Dyshime për kurdisje të konkursit në Fakultetin e Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike në UP

rezart morina

Referendum në Uzbekistan, presidenti kërkon zgjatjen e mandatit deri në vitin 2040

rezart morina