RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Shpërthim në veri të Mitrovicës, dëmtohen xhamat e një banese dhe një veture

shperthim-ne-veri-te-mitrovices,-demtohen-xhamat-e-nje-banese-dhe-nje-veture

Një shpërthim raportohet të ketë ndodhur dje në veri të Mitrovicës.

Sipas policisë, dy ankues meshkuj kosovarë kanë raportuar se nga një shpërthim është dëmtuar një xham i një banese dhe një xham i një veture.

Rasti në fjalë është duke u hetuar.

Ndryshe veri i vendit vazhdon të jetë vazhdimisht në zhvillime e sipër, ndër të tjerash shumica prej tyre të cilat kanë rrezikuar qytetarët, zyrtarë të shumtë e në mesin e tyre edhe policë të Kosovës.

Sulmet e ndryshme të cilat po bëhen shpesh herë nga grupe kriminale janë shqetësuese për këdo që jeton në pjesën veriore të Kosovës

Related posts

Rritet në 14 numri i të vdekurve nga përmbytjet në Turqinë juglindore

admin

Popullsia e BE-së deri në vitin 2100 do të shënojë rënie dhe do të plaket

admin

Kurti: Serbia nuk u mbajt kurrë përgjegjëse për Masakrën e Srebrenicës

admin