RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

“Shpirtin babo jepe, a shoqërinë mos e tradhto”

“shpirtin-babo-jepe,-a-shoqerine-mos-e-tradhto”

Përqafime, emocione e lot krenarie tek kadetët e rinj të FSK-së janë parë sot.

Kur ka diplomuar gjenerata 01-2023 në kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj, ku 302 rekrutë të rinj iu shtuan Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ekipa e Lajmi.net ka qëndruar për të përcjellur nga afër ngjarjen dhe për të parë nga afër emocionet e familjarëve të 302 rekrutë të rinj që iu shtuan Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Njëri nga familjarët tha se ndjehet shumë e emocionuar dhe mezi ka pritur këtë ditë.Madje ai tha se djalit të tij ia ka dhënë një mesazh para se ai ta marrë këtë rrugë.

“Shpirtin babo jepe, a shoqninë mos e tradhëto”, është shprehur njëri nga prindërit për djalin e tij.

 

 

 

Related posts

Haniyeh: Palestinezët nuk do të largohen kurrë nga Gaza

admin6

Emine Erdoğan: Turqia mbështet luftën e Palestinës për liri

admin6

Kryeministri grek: Nga zgjidhja e problemeve me Turqinë do të përfitojnë të dy vendet

admin