RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shpresat për një armëpushim zvogëlohen në Gaza ndërsa sulmet izraelite intensifikohen

shpresat-per-nje-armepushim-zvogelohen-ne-gaza-ndersa-sulmet-izraelite-intensifikohen

Palestinezët po ndjekin nga afër atë që po ndodh në kryeqytetin egjiptian në lidhje me negociatat e vazhdueshme për të arritur një marrëveshje armëpushimi midis Hamasit dhe Izraelit.

Kishte një ndjenjë të madhe optimizmi në dy ditët e fundit. Por kjo është pakësuar pas raportimeve të mediave për mos ndryshim kërkesash midis Hamasit dhe Izraelit.

Ndërkohë, Izraeli ka nisur disa sulme në 24 orët e fundit, dhe viktimat vazhdojnë të rriten mes civilëve pasi ndërtesat e banimit dhe tokat bujqësore janë shënjestruar në zona të shumta në territor.

Related posts

MASHTI jep 70 bursa në drejtimet deficitare dhe drejtimet teknike

admin

Afro 100 punëtorë të lënduar këtë vit: Sigurimi shëndetësor në sirtar

RTI

“Rusia tenton të destabilizojë Ballkanin Perëndimor me metoda klasike”- Ambasadorja amerikane në NATO: Po monitorojmë me kujdes çdo veprim

admin