RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Shtatë raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

shtate-raste-te-dhunes-ne-familje-per-24-ore-ne-kosove

Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar shtatë raste të dhunës në familje.

Me nga një rast në Prishtinë, Podujevë dhe Pejë, kurse në Viti dhe dhe në Prizren me nga dy raste.

Sipas Raportit të Policisë, nga këto shtatë raste, gjashtë nga sulmuesit janë dërguar në mbajtje kurse një është liruar në procedurë të rregullt.

Related posts

Dënimi ndaj Krivaqës, reagon Osmani: Mesazh për ata që zgjedhin dhunën ndaj grave si mjet

admin

Forcat izraelite prej 12 ditësh kanë rrethuar qytetin Jericho

rezart morina

Nis protesta kundër dhunës ndaj grave

admin6