RTV AHIRETI
-Serbidenohen serbet per krime lufteKosovaLajmeLajmet e funditRajoniTë Gjitha

Shtatë serbë dënohen me 56 vjet burgim për krime lufte në Kosovë

shtate-serbe-denohen-me-56-vjet-burgim-per-krime-lufte-ne-kosove

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Jugosllave Toplica Miladinoviç u dënua para departamentit special të Gjykatës së Lartë në Beograd me 20 vjet burgim për krime lufte kundër popullatës civile në vitin 1999 në rrethinën e Pejës në Kosovë. Ai u dënua se si komandant i brigadës 177 kishte urdhëruar dëbimin e civilëve shqiptarë dhe se kishte ditur […]

Related posts

Katari bën thirrje për hetim ndërkombëtar për “krimet izraelite”

admin6

“Nuk ka mbaruar ende”- Pas sulmeve të Iranit, ministri i Mbrojtjes i Izraelit: Arritëm të mbronim territorin tonë, por duhet të jemi vigjilent

admin

Erdoğan uron 570-vjetorin e çlirimit të Stambollit

rezart morina