RTV AHIRETI
Lajme

Shtëpia e Bardhë dënon bllokimin e një prej ndërtesave të Universitetit ‘Columbia’

shtepia-e-bardhe-denon-bllokimin-e-nje-prej-ndertesave-te-universitetit-‘columbia’

Shtëpia e Bardhë dënoi protestat jopaqësore kundër luftës në Gazë të martën, ndërsa studentët në Universitetin ‘Columbia’ morrën nën kontroll një ndërtesë, duke thënë se kjo është ‘qasje e gabuar’. Zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Kirby, tha se Shtëpia e Bardhë po vëzhgonte me kujdes protestat në rritje në

Related posts

Lajçak pas takimit me Kurtin: Të gjitha energjitë janë fokusuar te dialogu dhe marrëveshja

admin

Policia e Kosovës pranon donacion vetura dhe pajisje teknologjike Gjermania

admin6

Osmani në takim me Emirin e Katarit flet për trajtimin e invalidëve të luftës të UÇK-së

admin6