RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Shtohen operatorët me sniper të FSK-së

shtohen-operatoret-me-sniper-te-fsk-se

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes, snajperistët e rinj të FSK-së, kanë përfunduar me sukses të lartë Kursin për Sniper.

“Në këtë kurs, snajperistët tanë përgatiten për qitje në distanca të mëdha me precizitet të lartë, si dhe për aftësimin në vëzhgim dhe mbledhje të informacioneve në fushëbetejë”, ka shkruar Mehaj.

“Vazhdojmë me sukseset e radhës!”, shkruan ai.

Related posts

Japonia: Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike – VIDEO

admin

Polonia dëshiron të formojë “ushtrinë më të fortë në Evropë”

rezart morina

Kovaçevski takon partnerët e koalicionit, së bashku të ecim drejt Evropës

rezart morina