RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Si po i grabisin bandat shqiptare shtëpitë e futbollistëve në Spanjë?

si-po-i-grabisin-bandat-shqiptare-shtepite-e-futbollisteve-ne-spanje?

Shtëpitë e figurave të njohura të sportit në Spanjë kanë qenë në shënjestër të hajdutëve shqiptarë, raporton ABC Spain.

Sipas medias spanjolle bandat e shqiptarëve arrijnë të futen në këto banesa pasi shfrytëzojnë gabimet e sistemeve të sigurisë.

Gjatë gjashtë muajve të parë të vitit 2022, rajoni përjetoi 25 vjedhje shtëpish në ditë. Edhe pse 60% janë kryer nga gjeorgjianët, shqiptarët janë përpara rumunëve, dominikanëve dhe madje edhe spanjollëve.

Në shkrime janë raportuar disa nga tentativat për vjedhjet e shtëpivë të futbollistëve si Real Madridi, Dani Carvajal në Boadilla del Monte, ka rikthyer debatin se pse në vende të tilla ekskluzive mungesa e sigurisë mund të jetë dërrmuese.

Emri i tij i shtohet atij të futbollistëve të tjerë, si Karim Benzema, Álvaro Morata, Figo, Casemiro, Isco Alarcón, Zidane dhe në Barcelonë, Pique, Jordi Alba apo grabitja e fundit në shtëpinë e Aubameyang /express

Related posts

Me pranga në duar dhe i mbështjellë me qese mbeturinash, zbardhet misteri i 50-vjeçarit që u gjet i vdekur! Çfarë shkruhej në letrat që iu zbuluan në xhep

admin

OBI dënon sulmet e Izraelit ndaj qytetit Rafah

admin

Kiev – 130 000 banorë ende pa energji elektrike

admin