RTV AHIRETI
Shëndetësi

Si ta kaloni depresionin më lehtë?

si-ta-kaloni-depresionin-me-lehte?

Depresioni është një gjendje emocionale, shpirtërore në të cilën pjesa më e madhe e popullsisë bien në ndonjë fazë të jetës.

Për ta kaluar në mënyrën sa më të lehtë fazën e depresionit gjithçka që ju nevojitet është ta krijoni një rutinë ditore që ju përshtatet dhe ju pëlqen.

Të merreni me aktivitete, të bëni ushqimin më orar, pasi që disa njerëz kur bien në depresion ose humbasin ose shtojnë peshë, gjëja më e mirë është ta krijoni një balancë, raporton eo.

Po ashtu edhe gjumi duhet të jetë me orar, që të jeni sa më në formë dhe energjik – kaloni sa më shumë kohë me shoqëri, në mënyrë që këtë fazë ta keni më të lehtë.

Related posts

Pse ëmbëlsirat që përgatitni nuk dalin si recetat që lexoni

admin

5 simptomat e sklerozës së shumëfishtë që NUK duhet t’i injoroni

admin

Sa është e rëndësishme të nisni ditën duke pirë ujë

admin