RTV AHIRETI
Shëndetësi

Si të flesh kur ndjesia e fryrjes së barkut nuk të lë të qetë

si-te-flesh-kur-ndjesia-e-fryrjes-se-barkut-nuk-te-le-te-qete

Sa herë që ke ndjesinë e fryrjes së barkut ose je e shqetësuar nga gazrat në zorrë, shkaku mund të jenë ëmbëlsirat ose edhe alkooli që ke pirë gjatë fundjavës. Por një pastrim i shpejtë i organizmit, është shumë më i lehtë nga sa e ke menduar.
Beson ose jo, nuk ka nevojë të shpenzoni shumë me lloj – lloj metodash që mund të promovohen në mediat sociale. Në vend të tyre, niseni fundjavën me këtë çaj detox të shpejtë dhe të lehtë.

Përbërësit:

  • -1/4 lugë çaji shafran i Indisë
  • Pak piper i zi
  • 1/4 lugë çaji pluhur xhinxheri
  • 1 lugë çaji mjaltë

Kombinoji të gjithë përbërësit me dy gota ujë të vluar. Lëre përzierjen për disa minuta dhe pastaj pije. Të gjithë këta përbërës së bashku do të qetësojnë stomakun, do të eliminojnë ndjesinë e fryrjes dhe do të kthejnë në normalitet të gjithë organizmin. Përveç kësaj, është një përzierje e plotë me antioksidantë, kështu që është një mënyrë e mirë detox-i.

Related posts

Konsumoni spinaq, ja efektet shëndetësore të tij

admin

Për kocka, mëlçi dhe lëkurë të shëndetshme hani vezë

rezart morina

Covid19/Ministria e Shëndetësisë: 19 qytetarë të infektuar dhe 15 të shëruar në 24 orët e fundit

admin