RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Somali, organizata terroriste Al-Shabaab kreu sulm me bombë në Mogadishu

somali,-organizata-terroriste-al-shabaab-kreu-sulm-me-bombe-ne-mogadishu

Anëtarët e organizatës terroriste Al-Shabaab në Somali kryen sulm me bombë në qendrën administrative rajonale Banaadir në kryeqytetin Mogadishu, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas informacioneve që ka marrë gazetari i AA-së, pas sulmit me bombë janë shënuar përleshje mes anëtarëve të Al-Shabaab dhe forcave të sigurisë dhe se përleshjet kanë vazhduar brenda ndërtesës së qendrës administrative.

Dëshmitarët kanë vënë në dukje se punonjësit e administratës publike dhe civilët në ndërtesë janë shpëtuar.

Në rajon janë dërguar ekipet shëndetësore, ndërkohë që lidhur me ngjarjen nuk është dhënë ende deklaratë zyrtare.

Sulmi është marrë përsipër nga organizata terroriste Al-Shabaab.

Related posts

Shiu i krimbave mbush me insekte të gjalla makinat e trotuaret në Kinë

rezart morina

Presidenti turk kritikon kërkesën e kryeministrit grek për mbështetje “kundër Turqisë”

admin

Erdoğan: Turqia po punon për të parandaluar përfundimin e marrëveshjes së drithërave

admin