RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sot mbahet samiti i procesit Brdo-Brioni, Osmani krah liderëve të rajonit

sot-mbahet-samiti-i-procesit-brdo-brioni,-osmani-krah-lidereve-te-rajonit

Të hënën (sot) mbahet samiti i Procesit Brdo-Brioni, ku temë kryesore është paralajmëruar të jetë siguria në Ballkanin Perëndimor.

Presidentja Vjosa Osmani do të përfaqësojë Kosovën në këtë takim, ndërkohë ajo ka shkuar në Slloveni të dielën mbrëma, ku është pritur nga kryetari i këtij vendit, Borut Pahor, ka bërë të ditur Zyra për Informim e Presidencës.

Pjesëmarrës do të jenë edhe kryetarët e Shqipërisë, Kroacisë, Malit të Zi, Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe tre anëtarët e Presidencës së Bosnjë-Hercegovinës.

Related posts

Komshiq: Turqia, një vend që ka fituar besimin e të gjithëve në rajon

admin

Medvedev: Ar’mët e NATO-s do të goditen në çdo vend nga ku mund të sul’mohet Rusia

admin6

FFK reagon pas pankartës nga tifozët grekë ku mbështetën grupin e terroristëve të vrarë në Banjskë

rezart morina