RTV AHIRETI
Shëndetësi

Speca të kuq për shikim më të mirë

speca-te-kuq-per-shikim-me-te-mire

Specat e kuq përmbajnë shumë vitaminë C.

Përveç të qenit një antioksidant i fuqishëm, vitamina C ndihmon në absorbimin e duhur të hekurit.

Por specat e kuq mund të ndihmojnë edhe për një shikim më të mirë.

Kokrrat e kuqe janë të pasura me shumë vitaminë A, gjë që mund t’iu ndihmojënë përmirësimin e shikimit, sidomos atë për natën.

Related posts

Domatet me hormone dhe ato BIO, mënyra për t’i dalluar perimet e shëndetshme

rezart morina

Studimi: Miliona njerëz mund të vuajnë nga problemet afatgjata të nuhatjes ose shijes, pas infektimit me COVID

admin

Nutricionistët zbulojnë pse nuk duhet të hani banane për mëngjes

admin