RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditosmaniSerbiaTë Gjitha

“S’po hapin arkivat”, Osmani: Serbia po shkel marrëveshjen për të zhdukurit

“s’po-hapin-arkivat”,-osmani:-serbia-po-shkel-marreveshjen-per-te-zhdukurit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka akuzuar Serbinë se po vazhdon ta shkelë një marrëveshje të Brukselit mes dy vendeve për personat e pagjetur, duke i shpërfillur kërkesat e Kosovës për hapjen e arkivave të policisë dhe ushtrisë serbe në lidhje me mijëra personat e zhdukur me forcë gjatë luftës së viteve 1998/1999 në […]

Related posts

Takimi i presidentës Osmani me kryetarët e komunave të Kosovës

RTI

SHBA-ja dërgon nëndetësen me energji bërthamore në Lindjen e Mesme

admin

Turqi, nën rrënoja fotot dhe sendet personale të viktimave nga tërmeti

rezart morina