RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Stampedo para një stadiumi në Irak, dy të vdekur e dhjetëra të lënduar

stampedo-para-nje-stadiumi-ne-irak,-dy-te-vdekur-e-dhjetera-te-lenduar

Në një rrëmujë jo shumë larg stadiumit të futbollit në qytetin irakian të Basrës, dy persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë u lënduan, raporton Reuters.

Mijëra tifozë po tentonin të hynin në stadium kur ndodhi incidenti, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve.

Pamjet tregojnë se ka pasur një turmë të madhe dhe rrëmujë para hyrjes së stadiumit, ku dy persona humbën jetën dhe të paktën 60 janë lënduar, disa prej të cilëve janë në rrezik për jetën.

Qyteti i Basrës është mikpritës i kupës së vendeve të Gjirit Arabik dhe është ndeshja finale në të cilën do të përballen Iraku dhe Omani. /koha

Related posts

Lufta në Gaza: Ikja e civilëve nga sulmet i kujtojnë babait të modeleve Hadid peripecitë e nënës së tij

rezart morina

SHBA: Dhoma e Përfaqësuesve ende pa kryetar, në ditën e tretë të votimit

admin

Abbott: Krenar me reagimin e Britanisë dhe Kosovës kundër pushtim rus në Ukrainë

admin