RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë GjithaWesley Clark

Sulmet e NATO-s në Beograd/ “Trysnia politike ndaj Prishtinës, shumë e rëndë”, gjenerali që udhëhoqi operacionin: Shkëputja e Kosovës u diktua nga…

sulmet-e-nato-s-ne-beograd/-“trysnia-politike-ndaj-prishtines,-shume-e-rende”,-gjenerali-qe-udhehoqi-operacionin:-shkeputja-e-kosoves-u-diktua-nga…

25 vjet pas ndërhyrjes së NATO-s për të ndalur spastrimin etnik në Kosovë, gjenerali Wesley Clark thotë se është krenar për operacionin që ai udhëhoqi dhe se rrjedha e ngjarjeve që kulmoi me pavarësinë e Kosovës, u diktua nga brutaliteti i forcave serbe. Gjenerali Clark thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës me rastin […]

Related posts

Banka del me sqarim: Mjetet e klientëve të Bankës Kursimore janë të sigurta

RTI

Shkupi nuk njeh referendumet e rreme ruse në Ukrainë

admin

Mbreti i Jordanisë: Sulmi izraelit në Rafah kërcënon të çojë në ‘masakër të re’

admin