RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sulmet terroriste ndaj Policisë së Kosovës, pikat kufitare Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura

sulmet-terroriste-ndaj-policise-se-kosoves,-pikat-kufitare-bernjak-dhe-jarinje-vazhdojne-te-jene-te-mbyllura

Dy vendkalimet kufitare me Serbinë, Bërnjak dhe Jarinjë vazhdojnë të jenë të mbyllura edhe gjatë ditës së martë.

Këto dy vendkalime kufitare janë mbyllur që nga 24 shtatori, pas sulmeve terroriste që ndodhën në veri ku u sulmua Policia e Kosovës, ku një polic u vra, një u plagos dhe një u lëndua, transmeton Telegrafi.

Grupe terroriste të armatosura kanë sulmuar policinë mëngjesin e së dielës, pas kësaj Policia e Kosovës reagoi duke kërkuar nga terroristët të dorëzohen, ata refuzuan të dorëzohen duke vazhduar sulmet me armë ndaj policisë.

Nga gjuajtjet me armë zjarri, tre terroristë u vranë, dy janë arrestuar, dhe katër tjerë janë arrestuar për përfshirje.

Lidhur me sulmet terroriste, Policia ka sekuestruar arsenal armësh në Zveçan, të cilat u publikuan gjatë ditës së hënë.

Related posts

Suspendohet profesori Bekim Bejta

rezart morina

Rriten çmimet e biletave të Trafikut Urban

admin

Charles shpallet zyrtarisht mbreti i ri i Britanisë

admin