RTV AHIRETI
BotafinlandeKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditshkolleTë Gjitha

Sulmi me armë në një shkollë në Finlandë, mes të plagosurve një nxënëse shqiptare

sulmi-me-arme-ne-nje-shkolle-ne-finlande,-mes-te-plagosurve-nje-nxenese-shqiptare

Ministria e Jashtme e Kosovës ka konfirmuar se në mesin e të plagosurve nga sulmi në një shkollë në Finlandë, është edhe një nxënëse shqiptare. Nxënësja është me origjinë nga Kosova. Ministria e Jashtme e Kosovës shprehet se përmes ambasadës së Kosovës në Stokholm është në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet finlandeze dhe me familjen […]

Related posts

Gjenden dokumente sekrete të cilat gruaja e kancelarit gjerman i hodhi në kosh plehrash

admin

Tetë persona të lënduar nga një aksident në Malishevë

rezart morina

Dodik: Nuk do të lejojmë kurrë që Bosnje dhe Hercegovina ta njohë Kosovën

admin