RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sulmohet objekti i stacionit policor për mbikëqyrje kufitare në Jasenovik

sulmohet-objekti-i-stacionit-policor-per-mbikeqyrje-kufitare-ne-jasenovik

Policia e Kosovës, në këtë rast zyrtarët policorë të cilët kanë qenë me detyrë në stacionin policor kufitar në Jasenovik, kanë informuar se me datë 02 nëntor 2022 gjatë natës kanë dëgjuar të shtëna armësh (dy të shtëna radhazi), përderisa ishin në realizim të detyrave të tyre në vendin e quajtur “Jabuke”.

Njësia relevante policore ka gjetur një predhë plumbi e cila kishte goditur rrethojën e objektit të stacionit policor për mbikëqyrje kufitare në Jasenovik.

Lidhur me rastin Drejtoria kundër Terrorizmit po kryen hetime mbi dyshimet për kryerjen e veprave terroriste.

Policia e Kosovës me njësitet policore, do të vazhdojë angazhimet e saja në realizimin e detyrave dhe autorizimeve ligjore, në ruajtjen e rendit dhe sigurisë publike, parandalimin e krimit dhe kontrabandës si dhe shërbimin ndaj vendit dhe të gjithë qytetarëve pa dallime.

Related posts

Millatoviq: Zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi sa më shpejt

admin

Disa të vrarë dhe të plagosur nga shpërthimi në aeroportin ushtarak të Kabulit

admin

Interpol demanton Bërnabiqin: Nuk kemi trajtuar çështjen e aplikimit të Kosovës

admin