RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sveçla dhe Krasniqi vizitojnë policët në Bërnjak, Ujman dhe Jasenovik

svecla-dhe-krasniqi-vizitojne-policet-ne-bernjak,-ujman-dhe-jasenovik

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, kolonel Gazmend Hoxha së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi dhe drejtorin e Departamentit Kufitar Fehmi Xhata, vizituan zonën kufitare në Bërnjak, Jasenovik dhe atë të liqenit të Ujmanit.

Qëllimi i kësaj vizite ishte e një rëndësie të veçantë, për të parë punën e zyrtarëve policorë, të cilët me patrullimet e tyre mbulojnë atë pjesë të zonës kufitare, për të ofruar siguri si dhe për të parandaluar krimin e kontrabandën e mallrave.

Përveç tjerash kjo vizitë vie edhe pas raportimit në media lidhur me kontrabandën në këtë zonë kufitare, ku ministrat dhe stafi menaxhues u njoftuan nga afër me punën, angazhimin, përkushtimin dhe vështirësitë e punës në baza ditore të zyrtarëve policorë, në parandalimin dhe luftimin e veprimtarive të ndryshme kriminale.

Policia e Kosovës do të vazhdojë angazhimet e saja policore në ruajtjen e rendit kushtetues, ofrimin e sigurisë dhe parandalimin e kontrabandës dhe krimit trans kufitar.

Related posts

Scholz reagon ndaj komenteve ra’ciste kundër futbollistëve gjermanë me prejardhje të huaj

admin6

Mediat gjermane: Inteligjenca e Gjermanisë kishte dijeni për rebelimin e Wagnerit një javë përpara

rezart morina

Stoltenberg: Rusia ka humbur më shumë se 300 mijë ushtarë në Ukrainë

admin