RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sveçla: Në Kosovë konfiskohen 6300 fishekë të kontrabanduar nga Serbia

svecla:-ne-kosove-konfiskohen-6300-fisheke-te-kontrabanduar-nga-serbia

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka reaguar pasi që Policia e Kosovës ka njoftuar se në Leposaviq ka arrestuar një qytetar të nacionalitetit serb, në veturën e të cilit janë gjetur dhe konfiskuar mbi 6300 fishekë.

“Përderisa Vuçiq flet për armatosje të Serbisë, në veri të Kosovës konfiskohen 6.300 copë municion të kontrabanduar nga Serbia. 6.300 sasi të municionit janë konfiskuar sot nga Njësiti i Ndërhyrjes së Shpejtë të kufirit në Joshanicë, në veri të Kosovës. Gjatë patrullimit është ndaluar vetura e dyshimtë me targa të Serbisë e një shtetasi serb dhe njësitet relevante tashmë kanë ndërmarrë veprimet e nevojshme”, ka shkruar Sveçla.

Sipas tij kjo rithekson sërish faktin se grupe të caktuara, të orkestruara dhe mbështetura nga Beogradi synojnë dhe angazhohen maksimalisht që të destabilizojnë vendin tonë.

“Do të vazhdojmë pandalshëm angazhimin tonë në luftimin e çdo lloj kriminaliteti që synon të cenojë sigurinë e vendit tonë dhe të qytetarëve tanë”, ka shkruar Sveçla.

Related posts

Të dërguarit e Gjermanisë e Francës për dialogun të premten në Kosovë – takohen me Kurtin

admin

Supremja refuzon në tërësi kërkesën për mbrojtje të ligjshmërisë të parashtruar nga mbrojtja e Veselit

admin

Arabia Saudite dënon sulmet izraelite në Gaza

admin