RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sveçla: Nëse Vuçiq futet pa leje në Kosovë, do të arrestohet

svecla:-nese-vuciq-futet-pa-leje-ne-kosove,-do-te-arrestohet

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka paralajmëruar se do ta arrestojnë presidentin serb nëse futet pa leje në Kosovë.

“Për me leje, te Kryeministri, për pa leje te unë”, ka deklaruar Sveçla në emisionin DPT te Fidani.

“Është çështje vendimmarrëse e Kryeministrit në qoftë se ka kërkesë, a i jep leje apo jo Vuçiqit. E, për pa leje, pastaj dihet cilat institucione merren me të”.

“Nëse futet në Kosovë, pa asnjë dyshim. Si po mendoni ju që dikush, shtetas i huaj mund të futet në Republikën e Kosovës pa lejen e institucioneve të Kosovës.”

“Cilat janë pasojat? Pasoja është që thjesht nuk ke shtet nëse kreu i shtetit tjetër futet pa leje në territorin tond”, mirëpo, ka deklaruar Sveçla, “unë nuk besoj që Vuçiq është aq i krisur që të vijë në Kosovë pa leje”, deklaroi ai.

Related posts

“Putini po vë bast për një luftë të re në Europë, Vuçiqi e ka kërcënuar hapur Kosovën, SHBA pret rrezik të lartë”

admin

Serbi, mbahet tubim kundër luftës në Ukrainë

admin

Kina paralajmëron SHBA-në dhe aleatët e saj të mos rrisin tensionin në Detin e Kuq

admin