RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Të burgosurit palestinezë të mbajtur në Izrael anulojnë grevën e urisë

te-burgosurit-palestineze-te-mbajtur-ne-izrael-anulojne-greven-e-urise

Greva masive e urisë e paralajmëruar nga të burgosurit palestinezë në Izrael, pritej të fillonte të enjten mbrëma.

Mirëpo agjencia palestineze e lajmeve ka njoftuar se e njëjta grevë është anuluar, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Rreth një mijë të burgosur do të organizonin aksionin në shenjë proteste për kushtet e tyre, thanë zyrtarët.

Agjencia e lajmeve Wafa njoftoi se greva u anulua pasi shërbimi i burgut plotësoi kërkesat e të burgosurve.

Related posts

Afganistan, rritet në 176 numri i personave që humbën jetën nga i ftohti

rezart morina

​Osmani: Korpusi i Paqes është shembull i thellësisë së partneritetit Kosovë-ShBA

rezart morina

Al Jazeera e referon vrasjen e kameramanit në Gjykatën Penale Ndërkombëtare – VIDEO

admin6