RTV AHIRETI
Lajme

“Të lëmë mënjanë interesat e ngushta”- Kancelari gjerman tregon zgjidhjen: Ja cili është çelësi për rivendosjen e paqes në Europë

“te-leme-menjane-interesat-e-ngushta”-kancelari-gjerman-tregon-zgjidhjen:-ja-cili-eshte-celesi-per-rivendosjen-e-paqes-ne-europe

Kancelari gjerman Olaf Scholz bëri thirrje sot për mbështetjen e vazhdueshme perëndimore për Ukrainën në luftën e saj me Rusinë, duke theksuar se Gjermania do të shtojë përpjekjet e saj për të mbështetur Kievin. Duke folur në një mbledhje të socialdemokratëve evropianë në Bukuresht, Scholz tha se mënyra më e mirë për të parandaluar çdo

Related posts

Analiza e DW: A do të futet shërbimi ushtarak i detyrueshëm në Gjermani?

admin

Blinken fajëson Rusinë për vdekjen e figurës opozitare, Alexei Navalny

admin

Prijësi dhe dertet e popullit

admin