RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Të martën protestohet në Prishtinë në mbrojtje të grave

te-marten-protestohet-ne-prishtine-ne-mbrojtje-te-grave

Të martën nga ora 18:00 në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, do të organizohet protestë në mbrojtje të grave.

Protesta është organizuar nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist.

“Ju njoftojmë se këtë të marte, 5 dhjetor, duke filluar nga ora 18:00, ne thërrasim protestë gjithëpopullore në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Thërrasim në organizim dhe veprim të gjitha/ë anembanë Kosovës që të mblidhemi dhe të themi njëzëri që nuk ka paqe pa sigurinë e grave dhe të kërkojmë që dhuna e gjinizuar dhe femicidi të trajtohen si urgjencë kombëtare!”, thuhet në njoftimin e tyre.

Related posts

SHBA, Demokratët sigurojnë shumicën në Senat pas fitores në Nevada

admin

Tërmet në Kosovë

admin

Europol: 44 të arrestuar, pjesë e një prej rrjeteve më kriminale në Evropë – VIDEO

admin