RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Të paktën 6 migrantë të vdekur nga fundosja e një varke në afërsi të Marokut

te-pakten-6-migrante-te-vdekur-nga-fundosja-e-nje-varke-ne-afersi-te-marokut

Të paktën gjashtë migrantë kanë humbur jetën pasi varka e tyre është fundosur në brigjet e Marokut të premten, tha agjencia shtetërore marokene e lajmeve MAP, transmeton Anadolu.

Varka, me dhjetëra migrantë, është përplasur me një shkëmb dhe ka pësuar dëmtime. Gjashtë persona janë mbytur, ndërsa 48 të tjerë janë shpëtuar.

Maroku është ndër rajonet që përdoret shpesh si pikë tranziti për migrantët e parregullt për shkak të afërsisë gjeografike me brigjet evropiane.

Related posts

Vuçiq pas takimit me Lajçakun thotë se formimi Asociacionit, i domosdoshëm

rezart morina

Gjermania refuzon të dërgojë avionë luftarakë në Ukrainë

rezart morina

Meksika ekstradon në SHBA djalin e liderit të drogës “El-Chapo”

rezart morina