RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Tentuan të kalonin ilegalisht kufiri, kapen dy serbë në Leposaviq

tentuan-te-kalonin-ilegalisht-kufiri,-kapen-dy-serbe-ne-leposaviq

Janë ndaluar dy serbë nga policia, pasi që tentuan të kalonin ilegalisht kufirin.

Të dyshuarit kishin për synim të dilnin nga Kosova në Serbi, përmes rrugëve dytësore.

Të njëjtit, me vendim të prokurorit janë liruar dhe rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

“Janë ndaluar dy të dyshuar meshkuj serb, pasi të njëjtit janë takuar duke kaluar kufirin ilegalisht nga Kosova për në Serbi duke shfrytëzuar rrugët dytësore. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së.

Related posts

Mitrovica zgjohet me mesazhe për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, KFOR-i monitoron situatën me helikopter

admin

Prokuroria e Policia nisin hetimet pas incidenteve në veri të Mitrovicës

admin

​Mesazhi i Myftiut Tërnava për Fitër Bajram: Lutem që në familjet tona kjo festë të sjellë ngrohtësi e harmoni

rezart morina