RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Tërmet i fuqishëm godet Japoninë

termet-i-fuqishem-godet-japonine

Një tërmet me magnitudë 5,8 ballë të shkallës Rihter goditi brigjet e rajonit Hokkaido në Japoninë veriore, transmeton Anadolu.

Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së (USGS) njoftoi se epiqendra e tërmetit me magnitudë 5,8 ishte në Hokkaido.

USGS tha se tërmeti u regjistrua në një thellësi prej 39,3 kilometra nën tokë.

Pas tërmetit nuk u lëshua paralajmërim për cunami.

Related posts

Kufizimet e vendosura gjatë pandemisë mbi kërkesat për azil mbeten në fuqi, zbehen shpresat e imigrantëve në kufirin meksikan

admin

Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, Kurti: Historia duhet të rrëfehet me dinjitet e krenari

admin

Presidenti Erdoğan niset për vizitë në Irak

RTI