RTV AHIRETI
Lajme

Tërnava sheh nga afër punimet në ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë

ternava-sheh-nga-afer-punimet-ne-ndertimin-e-xhamise-qendrore-ne-prishtine

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka parë nga afër punimet në ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë, ku edhe është betonuar një pjesë e pllakës së kësaj xhamie.

Ai u njoh për së afërmi me ecurinë e punimeve në ndërtimin e kësaj xhamie.

Gjatë kësaj vizite, bashkë me Myftiun Tërnava ishte edhe atasheu për Çështje Fetare pranë Ambasadës së Turqisë, Bunjamin Albayrak.

Related posts

Mbi 10 mijë udhëtarë më shumë në tri ditët e para të janarit në Aeroportin e Prishtinës, krahasuar me vitin e kaluar

admin

Joseph publikon foto nga Mitrovica, thotë se anëtarësimi në Këshillin e Evropës do të ishte një fillim pozitiv për shqiptarët dhe serbët

RTI

Kovaçevski refuzoi nga Brukseli propozimin francez për heqjen e vetos bullgare

admin