RTV AHIRETI
Lajme

“The Guardian”: Tirana, kryeqyteti pas “perdes së hekurt” që ka shumë për të zbuluar

“the-guardian”:-tirana,-kryeqyteti-pas-“perdes-se-hekurt”-qe-ka-shume-per-te-zbuluar

Media britanike “The Guardian” i ka kushtuar një shkrim Shqipërisë, si një nga destinacionet kulturore për t’u zbuluar pas “perdes së hekurt” të komunizmit. Në shkrimin e gazetarit Rachel Mills përshkruhet udhëtimi i tij nga Londra në Tiranë, përmes rrugëve mesjetare të Chambéry-t, Barit dhe Tiranës, kryeqytetit dinamik të Shqipërisë. “Kujtimet e mia kryesore, duke

Related posts

Serwer: Vuçiq është i interesuar ta pushtojë veriun e Kosovës

admin

Grupi jemenas Houthi thotë se do të vazhdojë veprimet ushtarake kundër Izraelit dhe të bllokojë anijet e tij

rezart morina

Lazzarini: Palestinezët bëjnë thirrje për t’i dhënë fund ‘ferrit në tokë’

admin6